ALPINA ECO M10 2014

Určenie
pánske

bicykel som zakúpila synovi, cena bola veľmi výhodná, aj parametre vyhovovali

• , zakúpené v Tribosport.sk

• dobra cena, pekny design....
    • trosku tahsi, pedale a kluky by trebalo vymenit asi

kupovane pre mamu taze na jej lahky trekking az az :)

Modelový rok
2014
Určenie
pánske

Horský bicykel ALPINA ECO M10 - model 2014 patrí medzi kvalitné horské bicykle so špičkovou výbavou a špeciálnym rámom Protec 6061 Sport Geometry. Predná vidlica SR SUNTOUR M3020 A so zdvihom 75 mm, brzdy APSE V-brake, 21 prevodov a komponenty Shimano zaručujú výborné jazdné vlastnosti. Horský bicykel ALPINA ECO M10 je vhodný pre všestranné jazdenie v teréne.Naše tipy - mohlo by Vás zaujímať:

Neviete si rady s výberom správnej veľkosti a typu bicykla? Viac sa dozviete v našom radcovi.

Prečítajte si viac o profesionálnom garančnom aj pozáručnom servise bicyklov na našich predajniach.

Technický popis:

• rám: KELLYS Protec 6061 alloy - SG (Sport Geometry)
  • vidlica: SR SUNTOUR M3020 A, 75mm, coil spring
  • hlavové zloženie: VP threadless water resistant
  • stredové zloženie: VP cartridge (120mm)
  • kľuky: PROWHEEL (42x34x24)
  • radenie: SHIMANO SL-RS35-7 Revoshift
  • prešmykač: SHIMANO TY10 (31.8mm)
  • menič: SHIMANO TX35
  • počet prevodov: 21
  • pastorky: SHIMANO MF-TZ21 (14-28)
  • reťaz: KMC Z51 (110 links)
  • brzdy: APSE (V-brake)
  • brzdové páky: APSE
  • náboj: KELLYS alloy Q / R (32 dier)
  • výplet kolesa: steel U.C.P.
  • ráfiky: KELLYS Draft 559x19 (32 dier)
  • plášte: KELLYS Cobra 50-559 (26x2.0)
  • predstavec: KALLOY (diam 28.6mm / 15 °)
  • riadidlá: steel RiseBar (diam 25.4mm)
  • rukoväte: kraton
  • sedlovka: steel (diam 27.2mm)
  • sedlo: KBIX DriveLine PRO-Comp
  • pedále: plastic

• dizajn
    • plastove pedale
    • prehadzovace
    • brzdove packy

Veľmi solídny bicykel za veľmi slušnú cenu. Mínusom sú plastové pedále, ktoré sa po kratšom časeazlomia a rozpadnú. Takisto sa mi na prehadzovači odlomila plastová časť, ktorá ho chránila pred prachom a podobne. A trošičku mi vadí nastavovanie vidlice... Keď sa tam dostane špina a blato je ťažké to poriadne vyčistiť a tým pádom sa táto skrutka zasekne a nefunguje. Inak je všetko v pohode a bicykel funguje na jednotku... pohodlná sedačka,trocha menej prevodov na môj vkus ale úplne si s tým dokážete vystačiť, plášte nie sú vhodné do ťažkých teréno . ..skôr dobre udržiavané poľné cesty... ale to všetko je uuvedené v popise bicykla. A ešte mi dosť prekáža, že umiestenie brzdových páčok je na úkor prehadzovačov dosť nepohodlné a v prípade, že máte kratšie prsty musíte ich dobre naťahovať aby ste ubrzdili. Cena priamo úmerná kvalite.

bicykel som zakúpila synovi, cena bola veľmi výhodná, aj parametre vyhovovali

• , zakúpené v Tribosport.sk

• dobra cena, pekny design....
    • trosku tahsi, pedale a kluky by trebalo vymenit asi

kupovane pre mamu taze na jej lahky trekking az az :)

• dobrý pomer - cena/kvalita
    • plastové pedále (asi ich bude treba časom vymeniť, ale mne zatiaľ v pohode držia)
    • kupoval som ho pred 3 mesiacmi a stál ma o 40 Eur viac :(

mám ho 3 mesiace(150 km najazdených) a zatiaľ ide bez problémov
    tento bicykel v tejto cenovej kategórií mi bol odporúčaný v jednom cyklo obchode
    som spokojný
    tento bicykel splnil moje očakávania