CTM Terrano 4.0 2013

odpružená vidlica
    Kotúčové brzdy
    Počet prevodov
    3 x 8

Model TERRANO patrí medzi najpredávanejšie modely. Tento model má už 24 prevodov, hydraulické kotúčové brzdy SHIMANO, vidlicu XCTs nastavením tvrdosti a s uzamykaním, páčkové radenie, duralový rám, spevnené ráfiky, ložiskový stred a veľmi pohodlné ergonomické gripy, To všetko od popredného slovenského výrobcu CTM.

Rám:

Zoom SP 233, L

Rýchlosti: 24 speed

Hmotnosť: 14,3 kg

2zákazníci neodporúčajú produkt

• Brzdy, aj keď pri dlhších zjazdoch ku koncu melú z posledného
      • Rám, celkom OK, to je základ
      • Kolesá každý chvíľu v servise, či už defekt alebo osmička
      • Jazda neskutočne nepohodlná
      • Hrozné sedlo
      • Lock vidlice odišiel, teraz nepríjemne hrká
      • Na ceste trochu pomalší ako som čakal

Kúpil som si ho ako záložný bike. Za nejaký ten rok som na ňom najazdil niečo cez 1500 km, hlavne v ľahšom teréne, na asfaltkách, ale aj rýchlejších zjazdoch. Za tú cenu sa dal očakávať horší komfort jazdy, hlavne kvôli hroznému sedlu. Trochu ma sklamali kolesá. Špice sa často uvoľňujú a potom sa ráfik dokriví. Pochváliť treba kvalitu rámu, aj keď na nejaké skoky alebo náročnejšie trate to pochopiteľne nie je. Keby som si mal vyberať v tejto cenovej kategórii primárny bike, tak sa radšej popozerám po niečom inom, prípadne si doplatím. Pri bicykloch určite platí "Nie som taký bohatý, aby som si mohol kupovať lacné veci".

• pekny je

leebo sa mi paci

pekný

• dizajn
      • hydraulické brzdy
      • tvrdé sedadlo
      • plášte, ale pri tej cene to až tak nevadí

Terrano 4.0 som si kúpil už na jar a zatiaľ som s ním maximálne spokojný. Najazdil som asi 1600 km a všetko funguje ako keď bol nový. Brzdy sú super. Navyše asi na žiadnom bicykli za takúto cenu nezoženiete hydrauliky.
      Vidlica a prehadzovačky dobré, zatiaľ 100% spokojnosť.

• kvalita
      • vzhľad
      • použité súčiastky (prehadzovače atd.)
      • sedadlo (pre mňa tvrdé)
      • pedále sú s umelej hmoty (prekvapivo veľa vydržia)

CTN Terrano 4.0 vlastním dva mesiace. Som nadmieru spokojný s bicyklom. Rám je pevný dobre tvarovaný. Kolesá sú spevnené. Celý bicykel je dobre zladený. Je pohodlný, pomerne lacný, a navyše slovenský výrobok.

• je to super bike

je super !

• Ľahký duralový rám
      • Vidlica pruží slušné, jednoducho ukňzamykateľná
      • Hydraulické kotúčové brzdy
      • Kvalitné spracovanie
      • Pohodlné gripy
      • Dvojitý, spevnený ráfik
      • Univerzálne pneumatiky, vhodné i do terénu
      • Pekný dizajn
      • S prednou prehadzovačkou treba zaobchádzať opatrne

Za tú cenu azda nič lepšie nezoženiete, bicykel je vzhľadom na vybavenie pomerne ľahký, prednej vidlici nemám čo vytknúť, brzdám či spracovaniu tiež. Prekvapili ma pohodlné gripy a celkovo zaujímavo tvarovaný "volant" či ako sa to volá, vďaka nemu sa na bicykli dobre je zmrzlina či pije voda :D Kolesá vyzerajú dosť pevne, takže osmičku spravíte naozaj len pri skokoch. Jediná vec čo ma zarazila je správanie prehadzovačky, neviem či je to všeobecný problém, ale keď prehadzujem 1-2-3 tak musím tu páčku trocha viac, ostrejšie zatlačiť a na dlhšiu dobu, no to si človek zvykne behom pol hodinky.

• Brzdy
      • Všetko
      • Jediný problém je ten že po 2-3 mesiacoch jazdenia sa mi spravili osmičky na kolesách (pri skákaní s nim, jazdení po kameňoch a nerovnostiach- bláznenie sa na ňom ) .

Suprový bicykel pre každého ale nie je na skákanie :)

• Dizajn
      • HK brzdy
      • skoro všetko ostatné

Zatiaľ nemám tento bicykel dlho ale som sním zatiaľ spokojný uvidíme neskôr

• Hydraulické kotúčové brzdy
      • Odľahčená kostra