Ghost Kato 7.9 2018

Shimano FH-RM35 QR / Shimano HB-RM35 QR
Počet prevodov
2 x 11

• , zakúpené v MTBIKER shop

v 07/2018 som tu kúpil GHOST KATO 7,9 s príslušenstvom za 1166 EUR v hotovom stave - teda aj poskladaný a nastavený (pre info: cesta TT-Hrádok je 56 km jeden smer - teda 100 km na jednu otočku)
    - aktuálne mám za sebou zbytočných cca 600 km najazdených na servis a problém bez riešenia + problém navyše..
    - prvý problém bol ihneď na prvej jazde (na bajk sa tešíte, viete si predstaviť to sklamanie...) - keď som zabral pedálmi hýbal sa stred. Prvá návšteva a mechanik pritiahol pedál (a dostal som info že pedále sú iba základné a asi je tam vôla) prvých zbytočných 100 km nikto si na to ani len nesadol
    - po príchode domov sa stred opäť hýbal - tentokrát som u technika chcel vidieť ako to rieši a mladý chalan ochotne dal dolu pedále a pred našimi očami ešte 2x otočil klúčom aj so stredom (ja taký kľúč na stred ani nemám - kúpil som si pripravený bajk) a dotiahol ho - odvtedy sa stred nehýbe a je ok, len ja mám dve zbytočné cesty do servisu... kúpený poskladaný bajk nebol proste dotiahnutý (ok, môže sa stať..)...
    - niekedy v tom období začal pukať predstavec a búchať predná brzda, tak som sa vybral na 3 cestu a s popisom vady som nechal bajk v servise s tým, že zavolajú keď to bude...
    - asi po týždni som prevzal bajk, že všetko je OK + som nechal ďalších 46 EUR za lepšie pedále, veď originálne boli veľmi "základné" (celkovo 3a4 cesta do servisu) - úplne zbytočná
    - hneď po príchode som natešený išiel skúsiť vyladený chod stroja - a na prekvapenie predstavec praskal a brzda búchala - úplne bez zmeny (takže ďalšie 2 zbytočné návštevy servisu...), po tomto som to nechal odležať cez zimu a tým, že na jar snáď samo prejde :)
    - neprešlo takže ďalšia cesta do servisu a popis toho istého problému - puká predstavec a búcha predná brzda a že som ochotný zaplatiť výmenu predstavca - len nech to už nepuká... popis problému si chalan poznačil na asi najmenší možný žltý lepiaci papierik a to 4 slovami - puká predstavec + búcha brzda... (výslovne som vysvetlil, že bez úspechu sa to už riešilo na jeseň a som ochotný aj vymeniť a zaplatiť súčiastku predstavec s nastaviteľným sklonom... len nech to už preboha nepuká - ten pukot sa nesie cez celé riadenie), ale toto sa na žltý papierik už nezmestilo :)...
    - po týždni som si prišiel pre bajk (to že som si ja musel zavolať, či to už je hotové neriešim, asi je to štandard..)
    - skúšam bajk pred centrom na ulici a zisťujem ihneď novú závadu - vidlica začala mať citeľnú vôlu aj pri minimálnom pohybe - pri rozbiehaní doslova cítim, že sa hýbe... Predpokladám, že pri testovaní predstavca prišlo k ujme na vidlici. Aj keď predstavec pukal už pri bežnej žulovej dlažbe v meste a brzda búchala ešte skôr.. Vôbec na tom nebolo treba robiť agresívne testy - len si zobrať čas a normále sa previezť, pukanie aj brzda by sa ozvali veľmi skoro..
    - dnes som si doviezol bajk domov po minimálne 600 zbatyčných kilometroch a previezol som sa po meste a po bežnej dlažbe v meste - predstavec puká, brzda búcha a navyše mám vôľu v prednej vidlici...
    Teda dal som za bajk s príslušenstvom asi 1200 EUR a výsledok je, že sa na novom bajku preveziem iba s pukajúcim predstavcom, búchajúcou brzdou a po novom aj s pravdepodobne poškodenou vidlicou..., vrcholom všetkého bola info, že pri týchto lacnejších modeloch sú isté nedostatky normálne... Teda teraz zháňam niekoho, kto mi s tým mojím lacným bajkom pomôže.

Ak si laický bajker, a potrebuješ aj služby a sem tam servis - nie len predaj tak si kúp bajk niekde kde Ťa budú brať vážne (nie žltá lepka...), a aj pri neschopnom servise neprejazdíš stovky kilometrov :)

Typ
Náboje
Shimano FH-RM35 QR / Shimano HB-RM35 QR
Počet prevodov
2 x 11

Jeden bike – nekonečné možnosti!

V sérii KATO nájdete rýchle, univerzálne a cenovo dostupné modely s pevným rámom na 26, 27,5 a 29 palcových kolesách postavené na kvalitných rámoch a výbavách. Veľkosti rámov sú späté s veľkosťou kolies, čo znamená, že máme správnu veľkosť pre každú výšku postavy od veľkosti XXS až po XL. Vďaka overenej geometrii rámu a pohodlnému a pritom športovému posedu si hravo poradia v každej situácii, či už šplháte do kopca, alebo ste na dlhom výlete.

Rám KATO AL

Vidlica Rock Shox 30 SILVER ver Poploc 100mm